Pes v nájmu? Co by ne.

Pes v nájmu? Co by ne.

Jeden z mých kámošů mě inspiroval k napsání, nebo vlastně obšlehnutí jeho článku mými vlastními slovy.

Nejsem dobytek, takže jsem si před tím vyžádal jeho velkorysé svolení. Díky Paťáku! Za inspiraci, za námět a za svolení.

Hledat pronájem a mít domácí zvíře je občas docela pakárna. A pes je často vnímá jako větší zlo než třeba krokodýl nebo sklípkani. Štěnice a filcky vadí i mi, o tom se bavit nebudeme. Obecně domácí mazlíčky zastoupím pro potřeby mého článku psem.

V mých bytech mi psi nevadí, ale má to nějaké regule a řád. Takže pár doporučení.

Nelžete. Protože kdo lže, ten krade a dokáže i zabít.
Chápu, že vaše psisko bezmezně milujete, ale Pitbul prostě není to samé, co Čivava. Domácí, malý, miloučký pejsek zase není popis pro Bandoga. Prostě přiznejte barvu. Psa máte a bez něho nikam nejdete. Stejně to neukecáte. Já kdysi psa moc chtěl a napadlo mě, že to utajím před mámou. Nakonec jsem si koupil myš, ta mi utekla a máme z toho nočního setkání s myší beztak trochu hráblo.

Ukažte, že váš pes není schizofrenní dement.
Sám doma jednoho schizofrenního dementa mám. Spud nemá rád malé děti, skáče na dveře a dokonce se jednou prokopal kolem zárubně ven z bytu. Už je starej, tak je to docela v pohodě. A taky takový nebyl vždycky. Až když se mi narodily děti. Jedno pokousal, druhé nenávidí a u třetího beztak doufá, že pojde dřív, než začne chodit. Své psy miluju, tak na mě prosím neposílejte ochránce přírody. Ty by pokousali taky. K věci. Máte psa super vycvičenýho? Má zkoušky z kdečeho a vymetá jednu výstavu za druhou? To znamená, že se mu věnujete a riziko je minimální. Využijte toho.

Ukažte, že nejste bordeláři a máte charakter.
Projevte pochopení pro to, že psí chlupy nejsou běžně příliš oblíbeným doplňkem. Nabídněte perfektní úklid po skončení nájmu. Po vás tam může přijít alergik a nikdo nechce začít v novém bydlení přidušený a s oteklýma očima.

Smečujte nadstandardním pojištěním domácnosti.
Neprošel váš bulík prvním ani druhým kolem? Nabídněte pojištění mimo běžný rámec. Pokud si nepronajímáte byt s vybavením za statisíce, jehož vlastnictví má pro majitele emocionální hodnotu, bude to silný argument.

Pro sichr pojistěte i psa.
Víte, jak to je. Není psa co by nezdrhnul za správně naladěnou fenou. A když po cestě zlikviduje nějakou tu botu, nebo vlítne do prodejny s porcelánem, budete v pohodě. Taky je jasné, že když pes po výletě dostane zánět okostice, za který vypláznete 30 litrů u veta, tak to neohrozí placení nájmu. 

Reference.
Ty se hodí vždycky, pokud jste se svým čtyrnohým kámošem už odešli od mámy, dvou přítelkyň a hledáte třetí pronájem, dost možná se za vás zaručí majitel vašeho předchozího bydlení. Mám v bytě kamaráda Dejva se super Borderkou a až bude potřebovat jednou větší byt, tak mu rád potvrdím, že s jeho psem žádné problémy nejsou.

Peníze srovnají dost.
Fakt o nemovitost stojíte? Vytáhněte ještě jeden nájem navrch bude úplně jasné, že to myslíte vážně. A hlavně když se něco pokazí, máte to z čeho zaplatit.