Když makléř řekne…

Když makléř řekne…

Tento článek je brutálně syrový a krutý. Hlavně to prosím berte jako prázninové odlehčení autora, který je zhnusen z mnoha věcí, nejen z většiny realitních makléřů.

Nabízíme k prodeji – makléř není schopen ani základní češtiny. Nabízí k prodeji, místo aby nabízel ke koupi. Pravděpodobně používá také větu: „Makléř doporučuje!“

Makléř doporučuje – protože to okoukal od dalších realitních neandrtálců. Výjimečně to fakt stojí za zvláštní doporučení, protože to je pro náročného klienta.

Pro náročného klienta – drahé jako prase, kvalitní, opravdu pěkné. Vyšší instance luxusního bydlení.

Luxusní bydlení – také drahé jako prase, koupil by to jenom hlupák, ale je to na relativně dobrý adrese a majitel tam dotáhl linku z Polska, na který si odečetl DPH, takže záruka nula. Do pěti let vhodné k rekonstrukci dle vašich představ.

Vhodné pro rekonstrukci dle vašich představ – který jiný blázen by si tady v té ruině představoval bydlení.

Po rekonstrukci – no dveře, a linka, a natřený umakart. Před osmi lety. První byt majitele. Luxusní rekonstrukci udělá až tam kde bude bydlet napořád.

Po vkusné, náročné či jinak extrémní rekonstrukci – při rekonstrukci se šetřilo, ale tak aby to nebylo moc vidět.

Útulný, prostorný, světlý – co foťák nevidí, to oko nebolí. Zachycena minuta kdy svítí slunce a přitáhnuto ve fotošopu. Trochu uklizeno, nafoceno na širokáč. Nebe na zemi. Dokonalá souhra s výjimečnou lokalitou.

Výjimečná, skvělá lokalita – prodává se relativně běžně, ale makléř tam neumí zpravidla nabrat a předběhne ho někdo jiný. Proto je potřeba náležitě upozornit na fakt, že tohle je top. Nádherný výhled.

Nádherný výhled – pokud bydlíte dost vysoko. I tak tam ucítíte smrad z popelnic nebo uslyšíte řvoucí děcka na novém hřišti.

Nové hřiště pro vaše nejmenší – peklo na zemi. V létě řev, přehlídka vulgarismů. V zimě břečka. Když vám ratolest nebude obtěžovat nějaký prasák budete se modlit ať ho nepřejedou na parkovišti před domem. 

Parkoviště před domem – pravděpodobnost zaparkování cca 40%, po 18:00 je to nemožné stejně jako všude jinde.