Proč bych vás měl chtít za nájemníka?

Proč bych vás měl chtít za nájemníka?

Často mi kámoši říkají, že jim pronajímatelé napsali: „Vybral jsem si jiného nájemníka.“ Odpovídám ještě častěji: „A ty se jim divíš?“

Pro vás, co chcete byt, dům nebo třeba vlastní manželku na pár noci pronajmout, žádnou velkou radu nemám. Pokud Vás pronájmy neživí, svěřte to odborníkovi. Pokud vás živí dobře odborníka už pravděpodobně máte.

Pokud se vám nedaří najít bydlení čtěte dále.

Počítejte s tím, že si majitel chce vybrat toho nejlepšího nájemníka. Nedívejte se na to nějak blbě. Ti nejvíc vybíraví pronajímatelé většinou poskytnou to nejlepší bydlení na dlouhou dobu.

📖Příručka toho nejlepšího nájemníka:

✔️Kdo jste. Pokud nechcete říct své jmého, příjmení a datum narození tak pravděpodobně nájem neklapne. Email JohnySVelkymPerrem@gmail.com taky nebude úplně ono.
✔️Máte na to? Doložte, že pracujete a nepřiživujete se na jiných. Pracuje i váš pes a dítě meje v jídelně nádobí? Doložte i to. Prostě lepší vrabec v hrsti. Pokud máte příjem menší, ale dostatečný a průkazný, budete vždy lepší než ten s optimalizovanou daňovkou.
✔️Jistota. Prostě na ni pronajímatel má právo. Nerozporujte to a nesnažte se dohadovat o výši. Nikdy. Čím vyšší jistota tím větší pohoda (pronajímatele). Diskuze o výši jistoty na prohlídce rovná se „bydlíšjinde“ výsledek. Chcete jistotu splácet? Kámoši Vám nepučí a pronajímatel by měl?
✔️Exekuce. To je dneska pro každého a může to dost zkomplikovat. Pokud ji máte nečekejte až na to majitel přijde sám (a pošle Vás do dupy). Vysvětlete proč ji máte a prokažte, že ji aktivně řešíte.
✔️Neřesti. Tady doporučuju nekecat. Kouříte? Bude lepší byt s balkonem a závazek, že budete kouřit tam. Ono existuje spousta úchyláren, které bude lepší vybalit na prvním rande.
✔️S kým budete bydlet. Je nepodstatno jestli se psem, kočkou nebo člověkem. Co na tom, že na to máte dle občanského zákoníku právo. Prostě to řekněte. O přechytralé nájemníky vlastně nikdo nestojí.
✔️Jak dlouho chcete bydlet. Většinou se podepisuje smlouva na rok. Pronájem na pár dnů nebo měsíců hledejte na Airbnb. Na několik let se to může prodloužit vždycky.
✔️Kde jste bydleli předtím. Prodali jste si střechu nad hlavou? Bydlíte dlouhodobě v nájmu a chcete změnit prostředí? Studujete? Když přijdete s referencí a telefonním číslem předchozího domácího, vystřelí to protistranu ze spoďárů.
✔️Dobrý dojem. Pokud prohlídku půl hoď předem zrušíte z mailu zobesmizrukysmejde@jsempanemcasu.org, nebo se nedostavíte bez omluvy máte jako nájemníci do smrti vymalováno. Když přijdete pozdě máte významné minus. Když dohulíte cigáro těsně před tím, než podáte ruku, máte druhý významný minus. A třetí přijde tak nějak sám. Pamatuje jde o pronájem ne o maturitu. Na dobrej dojem neexistuje reparát.
✔️Čtete inzerát. Kolik je nájem? Jaká je jistota? Kolik je záloha na služby? Od kdy je byt volný? Pokud to tam je napsané, tak jste z první za pitomce. A dobrý dojem je v dupě.

Skvělí makléři se Vás buď na tyto věci zeptají, nebo před prohlídkou pošlou krátký formulář. Buďte lepší a hlavně o krok napřed!